Pielęgnacja ogrodów – gdy brakuje Ci na to czasu…

Pielęgnacja ogrodów – dzięki profesjonalnym rozwiązaniom i usługom Twoje życie może być prostsze.

Każdy posiadacz ogrodu zdaj sobie sprawę jak bardzo pracochłonnym zajęciem jest okresowa pielęgnacja. Duża część zabiegów musi być powtarzana okresowo. Takie prace jak koszenie trawnika, czy też nawadnianie nie należą zwykle do najprzyjemniejszych zajęć i są raczej koniecznością, niż miłym spędzaniem czasu w ogrodzie.

Zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie:

  • kompleksowe oczyszczanie terenu ogrodu (grabienie i wywóz odpadów roślinnych)
  • koszenie, nawożenie, aeracja i wertykulacja trawnika
  • pielęgnacja roślin: odchwaszczanie powierzchni nasadzeń, usuwanie opadłych liści, nawożenie, przycinanie / formowanie, opryski przeciw szkodnikom
  • naprawy istniejącej infrastruktury ogrodowej
  • indywidualnie prace w ogrodzie

Pielęgnacja ogrodów Białystok
Pielęgnacja ogrodów Białystok

Pielęgnacja ogrodów Białystok – Stała opieka bądź pojedyncze okazjonalne wizyty pielęgnacyjne.

Świeżo wykonany profesjonalnie ogród ciszy oko swą okazałością. Wszystko jest zgodne z naszymi oczekiwaniami oraz projektem. Do utrzymania tego stanu w przyszłości potrzeba jednak sporo pracy. Ogród jest „żywym tworem”, który podlega sezonowości pór roku. Każdy z tych okresów wymaga innego podejścia i rodzaju prac, gdyż ogród ciągle się zmienia. Wiosna to pora nowych nasad, wysiewu oraz wstępnego nawożenia. Krzewy i drzewa wymagają formowania, usunięcia obumarłych pędów i gałęzi. Sam trawnik wymaga co najmniej kilku różnych zabiegów wykonywanych co rocznie takich jak wapnowanie, wertykulacja, aeracja, nie mówiąc już o regularnym koszeniu i podlewaniu.
Właściwie wykonane prace pielęgnacyjne w ogrodzie wymagają odpowiedniej wiedzy, sprzętu oraz umiejętności. Działając samodzielnie często możemy bardziej zaszkodzić ogrodowi niż mu pomóc. Niewłaściwie przeprowadzone prace typu opryski chemiczne bądź też przycinanie, mogą nieodwracalnie uszkodzić np. drzewa, które od lat rosły w naszym ogrodzie.

Polecane strony:
Pielęgnacja ogrodów Białystok
Projektowanie ogrodów Białystok
Pielęgnacja ogrodów Białystok
Projekt ogrodu Białystok
Zakładanie ogrodów Białystok